استاندارد کیفیت لمینت

مطمئنا یکی از مواردی که در خرید پارکت-لمینت با آن مواجه شده اید، کیفیت آن است که با AC نشان داده می شود. در هر کاتالوگ لمینت به شماره AC  آن اشاره شده است. AC چیست چه چیز را نشان می دهد؟

AC نشان دهنده ضریب سایش (ساییدگی) لمینت است که هر چه بالاتر باشد، لمینت کمتر خش برمی دارد. لمینت های موجود در بازار اکثرا با ۴ ضریب AC مختلف ارائه می شوند:

AC1 و AC2:

معمولا ضریب ساییدگی پایینی دارند و به راحتی خش برمی دارند. اگر لمینتی که خریداری می کنید دارای این AC بود، در جابجایی مبلمان روی آن دقت کنید و با کفش روی لمینت راه نروید. از این لمینت ها در فضاهای کم تردد مثل اتاق خواب استفاده می شود.

AC3:

ضریب ساییدگی نسبتا بالایی دارد و برای کاربرد مسکونی که معمولا بدون کفش روی آن راه می روند، مناسب است. به لمینت هایی با این ضریب ساییدگی لمینت ضد خش می گویند. ولی این بدان معنا نیست که لمینت به هیچ وجه خش برنمی دارد. ولی مقاومت و دوام آن خیلی بالاتر از لمینت های AC1 و AC2 است.

AC4:

بالاترین ضریب سایش لمینت در حال حاضر AC4 است. به همین دلیل اگر قرار است لمینت در فضای اداری یا تجاری استفاده شود که افراد با کفش روی آن راه می روند، بهتر است لمینت AC4 به کار ببرید. از لمینت های ۸ میل AC4 در فضای مسکونی هم استفاده می شود که دوام و کیفیت بالایی دارد. به این لمینت ها، لمینت ضد خش هم می گویند.